Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı’na saldırı

Almanya’da Türklere ve Türk kurumlarına yönelik saldırılar bitmiyor. Almanya’nın Ausgburg kentinde Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı dernek binası, terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısına uğradı. Binanın duvarlarını ve camlarını boyayan saldırganlar vaka yerinden firar etti.

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Augsburg kentinde, Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı dernek binası terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısına uğradı.Yüzleri maskeli beş saldırgan, dernek binasının duvarlarını ve camlarını terör örgütünü simgeleyen renklere boyadı. Terör örgütü yandaşları dernek binasını boyarken, bir taraftan kask kamerası ile o anları kaydetti.

Olayla ile alakalı araştırma başlatıldı

Ülkü Ocağına zarar veren kimliği belirsiz maskeli 5 saldırgan sonrasında vaka yerinden firar etti. Saldırganlar, çektikleri görüntüleri terör örgütüne ilişik sosyal medya hesabından paylaştı. Binada hasar oluşurken, Augsburg polisi saldırıyla ilgili araştırma başlattı.

2 yıl ilkin de saldırıya uğramıştı

Dernek yetkilileri saldırganların yakalanarak adalete teslim edilmelerini istedi. Aynı dernek, iki yıl ilkin de terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısına uğramıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Almanya'da Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı'na saldırı Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı’na saldırı için yorumda bulun

    Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı’na saldırı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı’na saldırı için ilk yorumu yapabilirsin.