Ekonomi

Bybit, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu VARA'dan MVP lisansını aldı

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından Bybit’in bir alt kuruluşu olan Bybit FinTech FZE, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu VARA’dan 2022 yılının mart ayında aldığı geçici lisansın ardından Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP) Hazırlık Lisansı da aldığını duyurdu.

 Hazırlık Lisansı, Bybit’in Dubai Emirliği’nde sanal varlık faaliyetlerine başlamasına henüz izin vermemekle birlikte VARA’dan operasyonel izin alma sürecinde önemli bir ilerleme kaydedildiğini göstermektedir.

 Bu önemli gelişmeye ilişkin bir açıklama yapan Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, “Başvurumuzu dikkatle değerlendirerek bize MVP Hazırlık Lisansı verdikleri için VARA’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı. Dubai’nin, dünya çapında yenilikçi finansal ürünlerin ve dijital varlıkların geliştirilmesinde öncü bir rol oynadığını, dolayısıyla da BAE’de atılmış olan bu adımın Bybit için çok önemli olduğunu vurgulayan Zhou; “Ekibimizin uyum konusundaki özverili çalışmalarının, azminin ve sarsılmaz kararlılığının bir sonucu olarak aldığımız bu lisansı, bu süreçteki çok önemli bir başarı olarak görüyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu