Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas’ı resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı resmi törenle karşıladı.

Mahmud Abbas’ın bulunduğu makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar birlikte rol aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Mahmud Abbas’ın merasim alanındaki yerlerini almalarının peşinden, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke ulusal marşları çalındı. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Muhafız Alayı Merasim Kıtası’nı, “Merhaba asker” diyerek Türkçe selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abbas, merdivenlerde Türkiye ve Filistin bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile resmi karşı karşıya gelme töreni sonrasında baş başa görüştü.

Erdoğan ve Abbas, peşinden ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca ile Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulunmuş oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas’ı resmi törenle karşıladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı resmi törenle karşıladı Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas’ı resmi törenle karşıladı için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas’ı resmi törenle karşıladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas’ı resmi törenle karşıladı için ilk yorumu yapabilirsin.