Türkiye Gündemi

Diyarbakır’da evlat nöbeti sürüyor

Evlatlarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlatmış olduğu oturma eylemi, 1090. gününde devam ediyor.

Dağa kaçırılan evlatları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor. Ellerinde evlatlarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Bedriye Uslu, oğlu Mahmut’a kavuşana kadar eylemini sonlandırmayacağını söylemiş oldu.

“Anne ve babanın yanına dön”

Oğlunun HDP’liler vesilesiyle kandırılarak dağa götürüldüğünü ifade eden Uslu, şöyleki konuştu:

“Ölmedik halen ayaktayız, sadece evimizde her gün yas var. Ne bayramımız ne seyranımız var. Rabb’im kimseyi evlat acısıyla sınav etmesin. Evladımı aramaktan asla vazgeçmeyeceğim. Oğlum gel. Devletimiz güçlüdür. Güvenlik güçlerine, askerimize, polisimize teslim ol. Anne ve babanın yanına dön. Yeter artık, bu özlem bitsin.”

Anne Hatun Yüceyurt da senelerdir oğlundan haber alamadığını, evladına kavuşana kadar oturma eylemini sürdürmekte kesin bulunduğunu belirtti.

Senelerdir oğlunun hasretiyle yanıp tutuştuğunu özetleyen Yüceyurt, “Oğlum neredeysen devletimizin şefkatli kollarına teslim ol. Yeter artık, bu hasretlik bitsin. Kararlıyım. Sonuna kadar eylemi sürdüreceğim.” ifadelerini kullandı.

Basin EVİ

Tarafsız Türkiye Gündemi Basinevi.com'da

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu