Dugin ailesine taziye mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dugin ailesine Darya Dugina’nın bombalı saldırıda öldürülmesi sebebiyle taziye mesajı gönderdi.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dugina’nın, içinde bulunmuş olduğu aracın Moskova bölgesinde patlatılması sonucu yaşamını kaybetmesi sebebiyle Dugin ailesine telgraf göndererek taziyelerini iletti.

Rusya: Darya Dugina’nın öldürülmesinin arkasında Ukrayna Özel Kuvvetleri var Putin, mesajında, Dugina’nın acımasız bir suça kurban gittiğini altını çizdi.

“Aşağılık, acımasız bir suç hakiki bir Rus kalbi olan parlak, yetenekli, kibar, şefkatli, sempatik ve açık yürekli Darya Dugina’nın ömrünü kısalttı. Gazeteci, bilim insanı, felsefeci, askeri muhabir olarak, dürüstçe, insanlara ve ana vatana hizmet etti. Eylemleri, Rus vatanseveri olmanın ne demek bulunduğunu kanıtlamaktadır.”

Rusya’nın tanınmış politika uzmanı Aleksandr Dugin’in kızı Darya Dugina, içinde bulunmuş olduğu aracın Moskova bölgesindeki Odintsovo kentinin civarlarında 20 Ağustos’ta infilak etmesi sebebiyle yaşamını kaybetmişti.

Vakayla ilgili soruşturma başlatılmış, araca patlayıcı cihazın yerleştirildiği ve vasıta seyir halindeyken patlatıldığı belirtilmişti. Arabanın, Aleksandr Dugin’e ilişkin olduğu ifade edilmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Putin'den Dugin ailesine taziye mesajı Dugin ailesine taziye mesajı için yorumda bulun

    Dugin ailesine taziye mesajı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dugin ailesine taziye mesajı için ilk yorumu yapabilirsin.