Dugin’den kızının ölmesinin arkasından açıklama yaptı

Aleksandr Dugin, kızı Darya Dugina’nın bombalı saldırıda yaşamını kaybetmesinin arkasından ilk kez açıklama yaptı: “Bu şekilde dayanılmaz darbeler bizleri, halkımızı kıramayacak. En iyi ve en savunmasızlarımıza karşı kanlı terör saldırılarıyla irademizi kırmak istediler. Bunu başaramayacaklar.”

Rusya’nın tanınmış politika uzmanı Aleksandr Dugin’in yakın arkadaşı Konstantin Malofeyev, Dugin’in yazılı açıklamasını sosyal medya hesabı üstünden yayımladı.

Dugin, hücum nedeniyle Ukrayna’yı suçladı.

“Hepinizin bilmiş olduğu şeklinde, Nazi Ukrayna rejiminin gerçekleştirdiği terör saldırısı sonucunda kızım Darya Dugina, Moskova civarlarındaki ‘Anane’ adlı festivalden dönerken 20 Ağustos’ta meydana gelen patlamada vahşice öldürüldü.”

Rus politika bilimcinin kızı öldürüldü

Dugin, kızı Darya Dugina’nın, Rusya’nın düşmanları tarafınca “sinsice” öldürüldüğünü söylemiş oldu.

“Bu şekilde dayanılmaz darbeler bizleri, halkımızı kıramayacak. En iyi ve en savunmasızlarımıza karşı kanlı terör saldırılarıyla irademizi kırmak istediler. Bunu başaramayacaklar.”

Putin’den Dugin ailesine taziye mesajı

Kızının ölümü sebebiyle yalnızca “intikam” istemediklerine işaret eden Dugin, “Kalplerimiz yalnız intikamdan yada karşılık vermekten fazlasını istiyor. Yalnız zaferimize ihtiyacımız var” ifadesini kullandı.

Dugin, Darya Dugina için yarın cenaze töreni düzenleneceği bilgisini paylaştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Dugin'den kızının ölmesinin ardından ilk açıklama Dugin’den kızının ölmesinin arkasından açıklama yaptı için yorumda bulun

    Dugin’den kızının ölmesinin arkasından açıklama yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dugin’den kızının ölmesinin arkasından açıklama yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.