Edi Rama: Erdoğan olmasaydı devletimizde daha çok şahıs yaşamını kaybederdi

Arnavutluk Başkanı Edi Rama, koronavirüs salgını döneminde Avrupa Birliği’nin aşı mevzusundaki tutumunu eleştirdi. 

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Slovenya’da düzenlenen 17’nci Bled Stratejik Forumu’nda konuştu. Rama’nın gündeminde, koronavirüs sürecinde yaşananlar vardı. Avrupa Birliği’nin koronavirüs sürecindeki tutumunu eleştiren Rama “Bizi tamamen unuttular” dedi. Türkiye’nin yardım elini hatırlattı.

Avrupa Birliği’nin o dönemde aşı mevzusunda utanç verici hatalar yaptığını söyledi. Arnavutluk’a Türkiye’nin aşı yardımında bulunduğunu belirtti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgüde bulunmuş oldu.

Rama, “Her konuşmada balkanlar bizimle olmalı, üçüncü tarafların etkisine bırakılmamalı diyorlar. Sadece ne oldu, Sırbistan Çin’den aşıyı aldı. Biz Türkiye’den aldık. Cumhurbaşkanı Erdoğan olmasaydı, devletimizde oldukça daha çok şahıs yaşamını yitirmiş olurdu. Ümit ederim Avrupa dersini almıştır” dedi.

Rama, “Avrupa Birliği’nin, yalnız birbirlerine aşı dağıtıp bizi tamamen unutmak şeklinde utanç verici bir hatayı tekrarlamayacağını umuyoruz” ifadelerini de kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Edi Rama: Erdoğan olmasaydı devletimizde daha çok şahıs yaşamını kaybederdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Edi Rama: Erdoğan olmasaydı ülkemizde daha fazla kişi hayatını kaybederdi Edi Rama: Erdoğan olmasaydı devletimizde daha çok şahıs yaşamını kaybederdi için yorumda bulun

    Edi Rama: Erdoğan olmasaydı devletimizde daha çok şahıs yaşamını kaybederdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Edi Rama: Erdoğan olmasaydı devletimizde daha çok şahıs yaşamını kaybederdi için ilk yorumu yapabilirsin.