Ereğli sahil yolunda asfalt serimi tamam

Büyükşehir ekipleri, 3,5 km’si asfalt, 1,5 km’si de parke taşı yapılacak Ereğli sahil yolunda asfalt serim çalışmasını tamamladı

 

Yatırım ve projeleri ile vatandaşın hayatına değer katan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel Altınkemer Sahili ile Ereğli arasındaki sahil düzenleme projesinde dur durak bilmiyor. Karamürsel Altınkemer Sahili ile Ereğli arasındaki sahil düzenleme projesi kapsamında 5 kilometre uzunluğunda yol yapan ekipler, 3,5 kilometre uzunluğundaki yolda aşınma asfalt serimi çalışmalarını tamamladı. Buna göre Ereğli sahilinin 3,5 kilometrelik kısmında bin 500 ton son kat aşınma asfaltı serildi. Ekipler sahil yolunda daha önce de 2,5 kilometre uzunluğunda baskı beton kaldırım çalışması yapmıştı.

 

PARKLANMA KISIMLARI DA OLACAK

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 3,5 kilometresi asfalt, 1,5 kilometresi de parke taşı yapılan Ereğli sahil yolunda vatandaşların araçlarını park edebileceği parklanma kısımları da yapacak. Ekiplerin bu yöndeki çalışması önümüzdeki günlerde başlayacak.

 

VATANDAŞ ÇOK MEMNUN

Sahilde vatandaşların hoş vakit geçirmesi için 5 adet seyir terası, 50 metre uzunluğunda 3 metre genişliğinde manzara izleme terası, vatandaşların balık tutması için 5 adet balık tutma platformu inşa eden Büyükşehir ekipleri, araçlar tarafından kullanılacak 5 kilometre uzunluğunda yol için baskı beton kaldırım yapımı ve asfaltlama çalışmasını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu. Kocaeli halkı Ereğli sahil yolunu farklı bir kimliğe kavuşturan Büyükşehir ekiplerine teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ereğli sahil yolunda asfalt serimi tamam için yorumda bulun

    Ereğli sahil yolunda asfalt serimi tamam için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ereğli sahil yolunda asfalt serimi tamam için ilk yorumu yapabilirsin.