Türkiye Gündemi

Eşini öldürdüğünü sosyal medya hesabından duyurdu

Çanakkale’de Ayşe Korur, boşanma aşamasındaki eşi Gencay Korur tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.

Bayramiç ilçesinde balon satan Gencay Korur ile 2 çocuğunun anası, 17 senelik eşi Ayşe Korur, iddiaya gore, aileyle ilgili problemler sebebiyle bir süre ilkin geçimsizlik yaşamaya başladı. Bunun üstüne Ayşe Korur, 1 yıl önce evi terk edip, Ezine ilçesindeki babaevine dönerek, boşanma davası açtı. Gencay Korur, dün saat 20.00 sıralarında, boşanma davaları devam eden eşiyle konuşmak için kayınpederinin evine gitti.

KONUŞMAK İSTEMEYİNCE SİLAHA SARILDI

Ayşe Korur ise kendisini aldatmakla suçlayan eşiyle konuşmayı kabul etmedi. Bunun üstüne çift içinde çıkan münakaşa, kavgaya dönüştü. Gencay Korur, yanında getirmiş olduğu av tüfeğini eşine doğrultarak ateşledi. Ayşe Korur, kanlar içinde yere yığılırken, eşi de kaçtı. Tabanca sesini duyan yakınlarının ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Ezine Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayşe Korur, yaşamını yitirdi.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM YAPTI

Polis ekipleri, olayın ardından sosyal medya hesabından, ‘gülen yüz’ ifadesi ve ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yaparak, “Ayşe Korur Hakk’ın rahmetine kavuştu. Ben namusumu temizledim her insana duyurulur” notunu yazan Gencay Korur’un yakalanması için çalışma başlattı.

KADIN SIĞINMA EVİNDE KALMIŞ

Öte taraftan Ayşe Korur’un, daha ilkin eşiyle yaşamış olduğu problemler sebebiyle bir süre kadın sığınma evinde kalmış olduğu sadece kendi isteğiyle buradan ayrılıp, babaevine gittiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu