FBI’ı 2020 seçimlerine müdahil olmakla suçladı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden hakkında dosyanın üstünü örterek, 2020 başkanlık seçimi sonuçlarını etkilediğini, aksi takdirde seçimi kendisinin kazanacağının bilindiğini iddia etti.

FBI yetkililerinin 2020 başkanlık seçimi öncesinde taraflı tutumunu eleştiren Trump, kendine ilişkin Truth Social platformunda, Biden’ın başkan yardımcılığı yapmış olduğu dönemde, oğlunun bilgisayarında ortaya çıkan tartışmalı iş bağlantıları mevzusunda FBI’ın ihtiyaç duyulan soruşturmayı yapmadığını duyurdu.

Trump bugünkü paylaşımında, “Şimdi kati bir halde ortaya çıkıyor ki FBI, seçimlerden ilkin Hunter Biden’ın laptop hikayesinin üstünü örttü. Aksi takdirde, Trump’ın 2020 Başkanlık Seçimlerini kolayca kazanacağını biliyorlardı” iddiasına yer verdi.

Donald Trump paylaşımının devamında, “Bu, devletimizde daha önce asla görülmemiş düzeyde bir hile ve seçim müdahalesidir. Gerçek kazananı duyuru et ya da minimal bir çözüm de olsa, 2020 seçimlerine telafisi olanaksız şekilde gölge düştüğünü açıkla ve acilen yeni bir seçim yap” ifadelerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Trump, FBI'ı 2020 seçimlerine müdahil olmakla suçladı FBI’ı 2020 seçimlerine müdahil olmakla suçladı için yorumda bulun

    FBI’ı 2020 seçimlerine müdahil olmakla suçladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FBI’ı 2020 seçimlerine müdahil olmakla suçladı için ilk yorumu yapabilirsin.