Hindistan bayrağı Guinness rekoru kırdı

Hindistan’ın Pencap eyaletindeki Chandigarh’da insanların oluşturduğu dev Hindistan bayrağı Guinness rekorlar kitabına girdi.

Hindistan’da 15 Ağustos Bağımsızlık Günü hazırlıkları sürüyor.Pencap eyaletindeki Chandigarh’da kriket stadyumunda, 5 bin 885 öğrenci ülkenin 75’inci bağımsızlık gününün öncesinde dev Hindistan bayrağı oluşturdu.

“Yeni dünya rekoru”

Dev bayrak Guinnes rekoru kırarken, etkinlikte hazır bulunan Guinness Dünya Rekorları Hakemi yetkilisi Swapnil Dangarikar, rekoru doğruladı:

“İnsandan oluşan en büyük bayrak görüntüsü, daha ilkin Abu Dabi’deki GEMS Education tarafınca kırılmıştı. Bugünkü etkinlikte NID Vakfı ve Chandigarh Üniversitesi tarafınca yeni bir dünya üstün derecesi egale edildi.” Öğrencilerin bu üstün dereceli için 1 buçuk ay hazırlandığı öğrenildi.Birleşik Arap Emirlikleri, 2017 senesinde 4 bin 130 kişiden oluşan bayrak rekorunu elde etmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Hindistan bayrağı Guinness rekoru kırdı için yorumda bulun

    Hindistan bayrağı Guinness rekoru kırdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hindistan bayrağı Guinness rekoru kırdı için ilk yorumu yapabilirsin.