İzmir’de sağanak yağış

İzmir’de, kuvvetli yağış uyarısının peşinden sağanak etkili oldu. Bayraklı ve Bornova ilçelerinde bazı cadde ve sokaklar göle döndü, araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD), 11 il için kuvvetli yağış uyarısının peşinden İzmir’de saat 16.00 sıralarında etkili olan sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi.

Bayraklı, Bornova ve Karşıyaka ilçelerinde etkili olan sağanak sebebiyle bazı yolları su bastı, rögarlar taştı. Sağanağa hazırlıksız yakalananlar otobüs duraklarına ve kapalı bölgelere sığındı.
Kentin ana arterlerinden Karşıyaka’daki Anadolu Caddesi’nde su birikintileri araçların ilerlemesini güçleştirdi. Bornova’nın Kemalpaşa Caddesi’nde de sürücüler, yolların suyla dolması sebebiyle zor anlamış olur yaşadı. Yollardaki su birikintileri trafik yoğunluğunu olumsuz etkiledi. Kayganlaşan yollar sebebiyle kazalar meydana geldi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İzmir'de sağanak: Yollar göle döndü, trafik aksadı İzmir’de sağanak yağış için yorumda bulun

    İzmir’de sağanak yağış için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İzmir’de sağanak yağış için ilk yorumu yapabilirsin.