Türkiye Gündemi

Kaçak akaryakıt operasyonu

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Savaşım Özel Ekibi tarafınca akaryakıt kaçakçılarına yönelik Ankara ve Çankırı’da 2 ayrı operasyon gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanlığından meydana getirilen açıklamaya göre, ilk operasyon Ankara kent merkezinde etkinlik gösteren bir akaryakıt istasyonuna oldu. Operasyonda araçların aldıkları akaryakıta ilişkin mali fişlerin kayıtlarının yazar kasalardan silindiği ve hiç satış yapılmamış şeklinde gösterildiği tespit edildi.

Araştırmayı derinleştiren ekipler istasyonda bulunan tanklardaki yakıt miktarlarının da doğru tespit edilmesini engelleyen, böylece meydana getirilen usulsüzlüğü gizlemeye yönelik bir düzenek ele geçirdi.

Tankların içinde bulunan akaryakıt miktarını ölçen sisteme paralel bir sistemin daha olduğu ve bu sistemin istasyonun çatısına gizlendiği belirlendi.

Ayrıca satış tabancalarının olduğu pompanın üst tarafına gizlenmiş ikinci bir pompa beyni ve yazar kasa olduğu ve bu sistemin satış yapıldığında kayıtların otomasyon sistemine yansımasını engellediği tespit edildi.

Basin EVİ

Tarafsız Türkiye Gündemi Basinevi.com'da

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu