Türkiye Gündemi

Kamudaki bilişim personeline izin düzenlemesi yapıldı

Kamu kurum ve kuruluşlarının büyük ölçekli data işlem birimlerinde istihdam edilen bilişim çalışanı, sözleşme süreci içinde kullanamadığı izinlerini müteakip sözleşme döneminde kullanabilecek.

Gömü ve Maliye Bakanlığı’nın Kamu Kurum ve Müesseselerinin Büyük Ölçekli Informasyon İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Çalışanı İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelikte Değişim Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanması sonrasında yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, kamu kurum ve müesseselerinin merkez teşkilatlarında kurulu bulunan büyük ölçekli data işlem birimlerinde istihdam edilen bilişim mensubunun, sözleşme süreci içinde kullanılmayan izinlerini, müteakip sözleşme döneminde kullanabilmesinin önü açıldı.

Cari sözleşme süreci sayesinde bundan önceki sözleşme süreçleri hariç, önceki sözleşme dönemlerine ilişkin kullanılamayan izin hakları ise düşecek ve kullanılmayan izinler karşılığı herhangi bir ödeme yapılmayacak.

Personel Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayınlandı

Öte taraftan Bakanlığın Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, kurumda eğitim, fen, fen-edebiyat, güzel sanatlar, görsel sanatlar ile sanat ve tasarım fakültelerinden mezun olanlar da istihdam edilebilecek.

Basin EVİ

Tarafsız Türkiye Gündemi Basinevi.com'da

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu