Keçiören Belediyesi Engelli Bireyleri Mersin Kampına Götürdü

Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi bünyesindeki 31 engelli birey ve 30 refakatçi vatandaş Mersin Silifke Yıldırım Beyazıt Gençlik Kampı’na götürüldü. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aracığıyla düzenlenen gezide engelliler 4 gün boyunca spordan sanata birçok sosyal ve kültürel etkinliğe katıldı. Mersin’in tarihi ve turistlik yerlerinden Cennet Cehennem, Eshab-ı Kehf mağarası gibi belli başlı yerleri de gezen özel bireyler Mersin’in meşhur tantunisini de tatmadan Ankara’ya dönemdiler. Engelliler gezi boyunca sık sık soluğu kumsalda alarak genç liderlerle birlikte denizin keyfini de çıkardılar.

 

Farklı engel gruplarından bireylerin sosyal hayata katılımı için sosyal ve kültürel aktivite çeşitliliğini artırdıklarını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Engellilerimizin yaşamını kolaylaştırmak ve onlara daha keyifli bir hayat sunmak için Belediyemiz tarafından yapılan hizmetler 1994’te başlamıştır. Bu tarihten itibaren büyük emeklerle hizmetlerimizi geliştirerek ‘Engelsiz Keçiören’ anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Bizim için bir engellimizin gönlü tüm dünyadan daha zengindir. Onları sosyal hayata ne kadar fazla dâhil edebilirsek biz de o kadar mutlu oluyoruz. Hepsi başımızın tacı. Onlara gönülden destek veren engelli ailelerimiz de başımızın tacı.” dedi.​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Keçiören Belediyesi Engelli Bireyleri Mersin Kampına Götürdü için yorumda bulun

    Keçiören Belediyesi Engelli Bireyleri Mersin Kampına Götürdü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Keçiören Belediyesi Engelli Bireyleri Mersin Kampına Götürdü için ilk yorumu yapabilirsin.