Türkiye Gündemi

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki yönetim amirinin görev bölgeleri değiştirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet yada mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev icra eden vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev bölgeleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

1. sınıf ilçede vazife yapan 46, 2. derslik ilçede vazife yapan 37, 3. derslik ilçede görev icra eden 43, 4. derslik ilçede görev icra eden 104, 5. derslik ilçede görev icra eden 38, 6. derslik ilçede vazife yapan 61 olmak suretiyle toplam 329 ilçe kaymakamının görev bölgeleri değiştirildi.

İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın vazife bölgeleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden kaymakamlardan 12’si değişik görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve bilhassa kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi.

Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili göreve getirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı. Göç İdaresi Başkanlığında boş bulunan Başkan Yardımcılığı görevine Bakanlığın İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Can Ozan Tuncer getirildi. Uyum ve iletişim Genel Müdür Vekili Gökçe Ok, Yabancılar Genel Müdürü Vekili Gözde Özkorul, Uluslararası Koruma Genel Müdür Vekili Muhammet Selami Yazıcı, Düzensiz Göç ile Mücadele ve Sınır Dışı İşleri Genel Müdür Vekili Ramazan Seçilmiş ile Rehberlik ve Denetim Başkan Vekili Hacı Memet Gürlek aynı görevlere asaleten atandı.

 

Basin EVİ

Tarafsız Türkiye Gündemi Basinevi.com'da

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu