Paribu Afrika’da dokuzuncu su kuyusunu açtırdı

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu, dünyadaki dezavantajlı bölgeler için sürdürülebilir projeler yürüten Sen De Gel Derneği iş birliğiyle Afrika’daki dokuzuncu su kuyusunu açtırdı. Temiz suya erişimin önemine dikkat çeken Paribu, Nort Bank Gambiya’nın Medina Kanuma köyünde 700 kişinin yararlanabileceği su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi.

 

Paribu, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda “yoksulluğa son”, “nitelikli eğitim” ve “temiz su ve sanitasyon” konularını sahiplenerek faaliyetlerini sürdürüyor. Sen De Gel Derneği iş birliği ile Afrika’da, Nort Bank Gambiya’daki Medina Kanuma köyünde açtırılan su kuyusundan 700 kişi yararlanabilecek. Paribu, bugüne kadar açtırdığı su kuyularıyla toplam 4050 kişinin temiz suya erişmesine olanak sağladı.

 

Paribu CEO’su Yasin Oral, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: ““Dünya ülkelerinin üçte biri, temiz suya erişim konusunda orta ve yüksek düzeyde sorun yaşıyor. Bu zorluklara çözüm yaratmayı, sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Sen De Gel Derneği ile yaptığımız su kuyusu projesiyle olabildiğince çok insan bu anlamda fayda üretmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Paribu Afrika’da dokuzuncu su kuyusunu açtırdı için yorumda bulun

    Paribu Afrika’da dokuzuncu su kuyusunu açtırdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Paribu Afrika’da dokuzuncu su kuyusunu açtırdı için ilk yorumu yapabilirsin.