Kültür & Sanat

Red Bull Dance Your Style Türkiye'de Ankara Elemelerinin Kazananları Belli Oldu

Kazananı izleyicinin belirlediği dans yarışması “Red Bull Dance Your Style”, dansın en iyilerini belirlemek için devam ediyor. Sokak dansının her türünün sahneye taşındığı Red Bull Dance Your Style Türkiye Ankara elemelerinin kazananları Emre Kalfa ve Irmak Altınok oldu. 

Red Bull Dance Your Style elemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Hip Hop, popping ve house dans gibi sokak dansı türlerinin en iyilerinin belirleneceği Red Bull Dance Your Style’ın Ankara elemeleri etkileyici anlara sahne oldu. Temponun bir an bile düşmediği Red Bull Dance Your Style Ankara elemelerinin kazananları Emre Kalfa ve Irmak Altınok olurken yetenekli dansçılar Bursa’da gerçekleşecek olan Türkiye finaline katılma hakkını elde etti.

Yarışma kapsamında 16 Temmuz tarihinde İzmir’de gerçekleşen elemelerde Kerem Kahvecioğlu ve Duru Seren finalde yarışmaya hak kazanmıştı. Red Bull Dance Your Style’da elemeler, 29 Temmuz İstanbul ve 5 Ağustos’ta Bursa’da devam edecek. Elemelerde başarıyı yakalayan dansçılar, 6 Ağustos’ta yine Bursa’da gerçekleşecek Türkiye Finali’nde hünerlerini gösterecek.

Her yıl birbirinden yetenekli dansçıların sürpriz müzikler eşliğinde kıyasıya mücadele ettiği yarışmaya başvurular RedBullDanceYourStyle.com üzerinden yapılıyor. İGA Pass partnerliğinde gerçekleşecek Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali’nde izleyiciler tarafından birinci seçilen isim, Almanya’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2023 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek.   

 

Red Bull Dance Your Style Hakkında

Red Bull Dance Your Style 30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenleniyor. Dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma, bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekilleniyor. Organizasyon kapsamında İtalya’da popüler dansın figürleri geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı, Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler sergileniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu