Kültür & Sanat

Şehir Tiyatrosuna usta oyunculardan tam not

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ‘’Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi?’’ oyununun galasında seyircisiyle bir kez daha buluştu.  Daha önce prömiyeri gerçekleşen oyun seyircinin büyük beğenisini kazanmıştı.

Bu kez de galada izleyenleri kendine hayran bırakan oyun dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyuncu performanslarını göz doldurduğu oyuna katılım yoğun oldu. Oyunu izleyenler arasında Doç. Dr. Figen Büyükakın ve usta oyuncular Aydan Şener, Halil Ergün ile Sevtap Çapan da vardı. Oyunun sonunda sahneye davet edilen Figen Büyükakın, genel sanat yönetmeni Sigalı ve Kocaeli Şehir Tiyatroları oyuncularını tebrik etti. Usta oyuncular Ergün, Aydan ve Çapan’da da oyuna tam not verdi.

AYDAN ŞENER: MUHTEŞEM BİR OYUN

Oyunla ilgili duygularını paylaşan usta oyuncu Aydan Şener, “Muhteşem bir oyundu. Eminim ki çok emek verilmiş. Sahne düzeni olağanüstüydü. Komedi gibi görünüyor fakat 2. Dünya Savaşı dönemini anlattığı için acı da vardı. Çok etkilendim ve mutlu oldum. Funda İlhan ve Aydın Sigalı başta olmak üzere tüm oyuncular çok başarılıydı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne sanata verdiği önemden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

HALİL ERGÜN: OYUNCULARI, DEKORU VE IŞIĞIYLA BİR ŞOVDU

Bir diğer usta oyuncu Halil Ergün ise oyunu çok beğendiğini söyledi. Ergün, “Oyuncularıyla, dekoruyla, ışığıyla bir şovdu. İçeriği zaten bizi yıllarca etkilemiş bir tarihsel maceranın izlerini taşıyor. Güldürü tadıyla arkadaki o hüznü seyirci olarak hissettik. Kocaeli’nin bu kültürel bakış açıcı bana heyecan veriyor. Övünç duyduğum bir yer. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yürekli yaklaşımından dolayı kutluyorum” dedi.

(İGFA) İnternet Gazetecileri Federasyonu Haber Ajansı

Basin EVİ

Tarafsız Türkiye Gündemi Basinevi.com'da

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu