Sokak Canları Korunaklı Yuvalara Kavuştu

Marmara Bölgesi’nin en donanımlı barınaklarından birine sahip olan İnegöl Belediyesi, sadece masada değil sahada da sokak canlılarının yanında olmaya devam ediyor. İnegöl Belediyesi, sahipsiz sokak hayvanlarının daha korunaklı bir yaşam sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla Kurşunlu Mahallesinde yeni yaşam alanları oluşturdu.

 

 “Her hayvan Allah’ın eseridir ve insanoğluna emanettir” diyerek sokak canlıları için çalışmalar yapan İnegöl Belediyesi, yaklaşan kış ayı öncesinde sokak hayvanlarına doğal korunaklı yuvalar oluşturmaya devam ediyor. Daha önce de şehrin farklı noktalarında doğal yaşam alanları oluşturan İnegöl Belediyesi, bu kez de Kurşunlu Mahallesi’ne 10 adet toprak obruk, 3 adet kulübe ve 1 adet büyük beslenme noktası kazandırdı. Oluşturulan doğal yaşam alanları Hayvansever vatandaşlarla birlikte ziyaret edilerek alana su ve mama bırakıldı. İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla, gün geçtikte şehrin farklı noktalarında artmaya devam edecek.

 

GECE GÜNDÜZ MÜDAHALE

Öte yandan sahipsiz sokak hayvanları için mücadele eden İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi güçlendirdiği ekibi ile gece ve gündüz olmak üzere gelen taleplere anında müdahale etmeye devam ediyor.

 

BİR KAP SU VE BİR KAP MAMA SİZDEN OLSUN

İnegöl Belediyesi vatandaşlara çağrıda bulunarak sokaktaki can dostları için evlerinin önüne bir kap su ve bir kap mama koyarak bu sürece katkıda bulunmalarının önemli olacağını yineledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Sokak Canları Korunaklı Yuvalara Kavuştu için yorumda bulun

    Sokak Canları Korunaklı Yuvalara Kavuştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sokak Canları Korunaklı Yuvalara Kavuştu için ilk yorumu yapabilirsin.