Torbalı Belediyesi yarın yapılacak olan Zeytin Festivali’ni iptal etti

Dün akşam Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında gerçekleşen patlama sonrası Torbalı Belediyesi, Zeytin Festivali’ni iptal ettiğini duyurdu

 

Dün akşam Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında ilk belirlemelere göre grizu kaynaklı patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle 28 kişi yaşamını yitirirken, bölgede gece boyunca çalışmalar devam etti. İçeride mahsur kalan 15 vatandaş içinse çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Tüm Türkiye’nin yüreğini yakan facia sonrasında Torbalı Belediyesi yarın yapılacak olan Zeytin Festivali’ni iptal etti. Yarın Saipler’de gerçekleşecek olan festivalin iptal edildiğini duyuran Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Bartın’dan dün geceden beri ardı ardına gelen acı haberler yüreğimizi dağladı. Yaşanan bu vahim olaydan dolayı yarın (16.10.2022 Pazar) yapacağımız Saipler Zeytin Festivalimizi iptal ettik. Hayatını kaybeden emekçi kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Torbalı Belediyesi yarın yapılacak olan Zeytin Festivali’ni iptal etti için yorumda bulun

    Torbalı Belediyesi yarın yapılacak olan Zeytin Festivali’ni iptal etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Torbalı Belediyesi yarın yapılacak olan Zeytin Festivali’ni iptal etti için ilk yorumu yapabilirsin.