Van Büyükşehir Eski Kale Yolu’nda Asfaltlama Çalışması Yapıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, tarihi Van Kalesi’nin güney kısmından geçen 2 kilometrelik Eski Kale Yolu’nda asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Tamamı Belediyenin idari işgücüyle yenilenen yol, sahil yolu ile birleşerek alternatif bir güzergah oluşturacak.   

 

Kentteki yol ağını daha modern bir hale getirmek ve trafik sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Van Kalesi’nin güneyinden Van Gölü sahiline alternatif ulaşım sağlayacak olan Eski Kale Yolu’nu sil baştan yeniledi. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nca altyapısı hazırlanarak asfaltı serilen yol, Atatürk Kültür Parkı’ndan başlayarak fidanlık sahil yoluna kadar uzanıyor. Hatuniye Caddesi’nin devamı niteliğindeki Eski Kale Yolu, sahil yolu ile birleşerek Edremit ve Tuşba ilçelerine ulaşım sağlıyor.

 

Çalışma ile eski Van Şehri, Van Kalesi, Hüsrev Paşa Külliyesi ve Kaya Çelebi Camii gibi tarihi mekânlar ile Van Gölü sahilline de ulaşımı kolaylaşacak.

 

Eski Kale Yolu’nu da hak ettiği değere kavuşturacak olan yaklaşık 2 kilometrelik güzergâhta, genişletme, yarma ve dolgu çalışmaları tamamlanırken, sıcak asfalt seriminde ise sona gelindi.

 

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yol, araç trafiğine açılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Van Büyükşehir Eski Kale Yolu’nda Asfaltlama Çalışması Yapıyor için yorumda bulun

    Van Büyükşehir Eski Kale Yolu’nda Asfaltlama Çalışması Yapıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Van Büyükşehir Eski Kale Yolu’nda Asfaltlama Çalışması Yapıyor için ilk yorumu yapabilirsin.