Türkiye Gündemi

Yeni haftada hava iyi mi olacak?

Türkiye’de yeni haftada hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin üstünde seyredecek. Pazartesi’den itibaren ise Marmara Bölgesi’nde yağış bekleniyor.

Yurdun genelinde sıcak hava etkili oluyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerinde ısı mevsim normallerinin üstüne çıkacak, güney ve batı kesimlerde ise normal değerlerinde seyredecek.

Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, “Hava sıcaklıkları batı ve cenup bölgelerimizde mevsim normalleri civarında, şimal iç ve doğu bölgelerimizde mevsim normallerinin üstünde ve bu hava sıcaklıkları da hafta süresince devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Marmara’ya yağış uyarısı

Pazartesiden itibaren yurdun batısında yağış etkili olacak, yağış salı gününden itibaren yer yer güçlü görülecek. Yavuz,  Salı günü Marmara genelinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların çarşamba perşembe ve cuma günleri ise Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz’de görülmesini bekliyoruz” dedi.

Türkiye geneli 3 günlük hava durumu detayları

3 büyük şehirde hava nasıl olacak?

İstanbul’da yeni haftada yağışlı hava etkili olacak. Ankara’da ise kent merkezinde yağış beklenmiyor. Sıcaklığın mevsim normallerinde seyrettiği İzmir’de de yağış salı gününden itibaren görülecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu