Zamanı Kovalayanlar’ın Üçüncü Konuğu Satranç Ustası Kübra Öztürk Örenli Oldu

Saat&Saat, “Zamanı Kovalayanlar” belgeselinin yeni bölümünde profesyonel satranç oyuncusu Kübra Öztürk Örenli’yi konuk ediyor.

 

Saat sektörünün Türkiye’deki güçlü markalarından Saat&Saat’in zamanın değerini bilen isimlerin konuk olduğu Zamanı Kovalayanlar belgeselinin yeni bölümü yayına girdi. Zamanı Kovalayanlar’ın üçüncü bölümünde satrançta WGM (Kadın Büyük Usta) unvanının sahibi olan Kübra Öztürk Örenli yer aldı.

 

Satrançta olduğu gibi hayatta da zamanı verimli kullanmanın önemli olduğunun altını çizen Örenli, belgeselde satranca başlama hikayesini, satrancın ona kattıklarını, satranç ve hayatın ortak yönlerini aktardı. Satranç tahtasının başında kim daha kuvvetli hamle yapıyor, kim zamanı daha iyi kullanıyorsa onun kazandığını söyleyen Örenli, satranç saatini ve işlevini de anlattı. “Ağır parti denilen turnuvalarda başta büyük bir heyecan yaşamadığını, ancak zaytnot denilen zaman sıkışmasında heyecanlı anların başladığını, zamanı iyi kullanan bir adım öne geçmiş oluyor” diyen Örenli,  turnuva anılarını da paylaştı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Zamanı Kovalayanlar’ın Üçüncü Konuğu Satranç Ustası Kübra Öztürk Örenli Oldu için yorumda bulun

    Zamanı Kovalayanlar’ın Üçüncü Konuğu Satranç Ustası Kübra Öztürk Örenli Oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zamanı Kovalayanlar’ın Üçüncü Konuğu Satranç Ustası Kübra Öztürk Örenli Oldu için ilk yorumu yapabilirsin.